Moja skúsenosť v BESTe

Ahojte, moje meno je Matej Kuka a som bývalý študent jazykovej školy BEST. Chcel by som sa podeliť o svoju skúsenosť a jednoducho ako som vnímal učenie sa v tejto škole.

Táto jazyková škola má svoje meno vo Zvolene, takže ja som už o nej vedel predtým, než som sa prihlásil. Nachádza sa blízko námestia, čo mne vyhovovalo. Od môjho domu je to 8 minút cesty pešo. Samotný interiér budovy vyzerá moderne a sviežo, v každej učebni je moderná technika, biela čistá tabuľa a nechýba ani džbán s vodou a pohármi. Cez zimu bola možnosť zohriať sa teplým čajom, ktorý sa dal spraviť v kuchynke.

Čo sa týka hodín, tak tie som mával priamo s Vladom a boli naozaj super. Nie je to ten typ hodín, kde sa človeku dostáva len teórie vysvetlenej v slovenčine, ale celá hodina je vedená čisto v angličtine – konverzácia, gramatika a slovíčka. Toto bol aj jeden z dôvodov, prečo som si vybral túto školu. Moja schopnosť hovoriť v angličtine bola na zlej úrovni a na toto som sa chcel zamerať. U mňa boli zo začiatku aj situácie, kedy som nejakému slovíčku nerozumel, v tom prípade mi ho v angličtine vysvetlil spolužiak a išli sme ďalej.
Hodiny boli vedené neformálnym štýlom a zároveň mali štruktúru a jasný cieľ. Keďže cieľ našej 5-člennej skupiny bolo spraviť medzinárodná certifikát FCE, tak sme tomu prispôsobili prípravu.

Okrem samotných hodín má žiak alebo študent možnosť zažiť nejakú z viacerých mimo-hodinových aktivít, ktoré škola BEST organizuje. Veľká časť je skôr zameraná na menšie deti (napríklad letná jazyková škola), ale aj ja, ako 18-ročný, som si tam našiel svoje. Zúčastnil som sa koncoročnej večernej párty, kde sme hrali rôzne hry, jedli a kecali – v angličtine, samozrejme.
Môžem teda povedať, že mne táto jazyková škola pomohla, a preto ju odporúčam každému, kto má záujem naučiť sa anglický jazyk poriadne ????

Potrebujete viac informácií? Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.