LanguageCert

Ahojte! V BESTe máme novinku, o ktorej už možno nejaký čas viete. Sme autorizovaným testovacím centrom certifikátu LanguageCert! Overiť svoje znalosti angličtiny či potvrdiť si úroveň si tak môže naozaj každý.  Ponúkame certifikáty nie len pre dospelých, ale aj pre deti a študentov s tým, že všetky majú rovnakú hodnotu a sú uznávané v mnohých krajinách (najmä v rámci Európy).

Chcel som sa dozvedieť viac a zároveň sa dozvedieť extra informácie o certifikáte. Oslovil som preto najpovolanejšieho, Martina, ktorý je oficiálnym skúšajúcim a zároveň učiteľom v jazykovej škole BEST. Vzhľadom na pretrvávajúci počet prípadov sme sa rozhodli natočiť náš rozhovor online. Poďme teda nato!

https://www.bestanglina.sk/wp-content/uploads/2020/12/Best-video3.mov

Ak vás Martin oslovil a ste zvedaví na viac informácií o jeho učiteľských skúsenostiach a zároveň na priebeh kurzu skúšajúceho, zvyšok rozhovoru si môžete prečítať nižšie.

Ako dlho už vlastne pracuješ v BESTe?
Už to budú takmer presne tri roky.

Čo by si hodnotil ako tvoj najobľúbenejší faktor v BESTe?
Myslím, že BEST je priateľská a zároveň profesionálna organizácia s dávkou mládežníckej energie a entuziazmu.

Čo máš rád na svojich kolegoch-učiteľoch?
Vladimíra a Luciu poznám od prvého dňa a myslím, že vždy sme mali excelentný pracovný vzťah. Administratíva bola tiež vždy veľmi nápomocná, priateľská a profesionálna. Avšak väčšina mojej práce sa skladá najmä z individuálnych hodín s profesionálnymi dospelými, takže som nemal príležitosť byť s mojimi kolegami v takom kontakte, ako by som si možno prial. Každý pôsobí veľmi priateľsky a entuziasticky, otvorene spolupráci s ostatnými, čo je milé.

Čo si vážiš na svojich študentoch?
Vážim si vôľu učiť sa a entuziazmus spojený so záujmom o anglický jazyk.

Aké typy ľudí sú tvoji najčastejší študenti? „Hard workers, slackers (v slovenčine významovo niekde okolo lajdáci, flákači….)?“
Definitívne nie „slackers“. Moji študenti majú určite tendenciu byť usilovný. Sú to však profesionálni dospelí študenti v zodpovedných profesiách a s rodinami, takže niekedy môže byť pre nich náročnejšie podať na každej hodine mimoriadny výkon.

Máš so svojimi študentmi priateľský vzťah?
Určite. Študenti, ktorých učím v BESTe a ktorých som učil aj na iných miestach, sa vždy stali mojimi priateľmi.

Ako sa motivuješ pri učení? Čo je tvoja najväčšia motivácia?
Moja vlastná motivácia je spokojnosť, ktorú zažívam, keď počujem, ako moji študenti chcú a konajú na základe mojich rád a tým pádom uplatňujú v praxi veci, ktoré som ich naučil. Je to pre mňa veľmi motivujúci aspekt. Ukazuje to, že počúvajú, že ich angličtina sa zlepšuje v dôsledku môjho učenia.

Ako motivuješ svojich študentov? Prepájaš vlastnú motiváciu s ich motiváciou?
Áno, môžem ich prepájať, pretože študenti sú všetci individuálni ľudia a reagujú inak na rôzne typy motivácie. Ako som už spomínal predtým, je to o vzájomnom spoznaní sa medzi sebou a hľadaní formy motivácie, ktorá im sedí na základe okolností a ich osobnosti.

LanguageCert

Aký bol proces, na základe ktorého si sa stal skúšajúcim certifikátu LanguageCert?
Hodnú chvíľu to trvalo, musel som preštudovať širokú škálu online materiálov, ktoré vysvetľovali, kto  sú LanguageCert, o čom to celé je, o ich kurzoch a skúškach, ktoré ponúkajú. Toto pre mňa zahrňovalo aj videá ústnych skúšok, ktoré jasne demonštrovali rolu skúšajúceho. Potom som musel natočiť skúšobnú speaking skúšku, kde som vystupoval ako skúšajúci. Svojho trinásťročného syna som obsadil do role skúšaného. Musel som odoslať svoju nahrávku tímu LanguageCert, ktorí mi dali nejaký feedback a rady. Zobral som si ich k srdcu a som rád, že môžem tvrdiť, že môj druhý pokus spĺňal štandardy a bol som prijatý ako skúšajúci.

Ako reagoval tvoj syn? Páčilo sa mu to?
Zo začiatku bol trošku neochotný, pretože ho to „odtiahlo“ od jeho mobilu (smiech), no myslím, že si zvykol a nakoniec si to aj celkom užil.

Aká bola pre teba najväčšia výzva?
Na to je veľmi jednoduché odpovedať, bola ňou definitívne „skúšobná skúška“. Musíš si veľa pamätať a je vyžadovaná stopercentná sústredenosť, ináč garantovane niečo zabudneš, alebo si pomýliš časovanie, či niečo iné. Preto je skutočne potrebné sa sústrediť.

Hral aj stres určitú rolu?
Áno, no  napriek tomu, že to bola stresujúca skúsenosť, bola aj obohacujúca.

A čo Martin odkazuje študentom, ktorí sa pripravujú na LanguageCert certifikát?

https://www.bestanglina.sk/wp-content/uploads/2020/12/Best-short-2.mov

Za to, že ste sa dostali až sem, máme pre vás prekvapenie. Keďže sa blížia Vianoce, ponúkame vám darčekové poukážky. Tie sú zamerané na prípravu na LanguageCert certifikáty s native lektorom a aj na jednotlivé certifikáty v testovacom centre či online. Ponúkame taktiež balíčky hodín angličtiny vo výhodnej „vianočnej“ cene. V prípade záujmu nás môžete kontaktovať.

Potrebujete viac informácií? Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.